ورزشگاه مرسدس بنز با جدیدترین تکنولوژی های دنیا (+عکس و بررسی)

ورزشگاه مرسدس بنز با جدیدترین تکنولوژی های دنیا (+عکس و بررسی)

استادیوم یا ورزشگاه مرسدس بنز یکی از جذاب ترین استادیوم هاي‌ فوتبالی در کشور آلمان میباشد این ورزشگاه جزو مدرترین ها می‌باشد و بسیار خفن اسـت در ادامه با نگاهی بـه ورزشگاه مرسدس بنز با جدید ترین تکنولوژی هاي‌ دنیا «+عکس و بررسی» سایت برترین بت را دنبال کنید. 

 

تاریخچه ورزشگاه مرسدس بنز

استادیوم مرسدس بنز یک استادیوم جدید 71000 نفری اسـت کـه در آتلانتا، جورجیا، ایالات متحده ساخته شده اسـت. ورزشگاه جدید میزبان رویداد های ورزشی مانند بازی هاي‌ لیگ ملی فوتبال و لیگ برتر فوتبال و کنسرت اسـت.این استادیوم جدید 1.5 میلیارد دلاری کـه توسط اداره مرکز کنگره جهانی جورجیا ساخته شده اسـت، جای گزین گنبد جورجیا بـه عنوان خانه جدید NFL Falcons شد.ساخت و ساز در می 2014 آغاز شد و استادیوم در آگوست 2017 افتتاح شد.

ورزشگاه مرسدس بنز با جدیدترین تکنولوژی های دنیا (+عکس و بررسی)

نگاهی به هزینه های ورزشگاه مرسدس بنز

این استادیوم با مساحتی بالغ بر دو میلیون فوت مربع، بـه گونه اي طراحی شده اسـت کـه بـه اسانی برای بازی هاي‌ NFL و MSL پیکربندی شود.دارای سقف جمع شونده بـه شکل لنز دوربین اسـت کـه در کمتر از ده دقیقه باز می‌شود. طراحی سقف از شکل بال شاهین الهام گرفته شده اسـت و متشکل از بالشتک هاي‌ سه لایه اتیلن تترا فلوئورواتیلن «ETFE» اسـت کـه بر روی هشت گلبرگ جمع شونده 1600 تنی نصب شده اند.

 

سقف باز میشود تا نور طبیعی خورشید وارد ورزشگاه شود و برای محافظت از بازیکنان و تماشاگران در شرایط نامساعد جوی بسته میشود. ساخت سقف در اردیبهشت 1397 وارد فاز نهایی شد.با فشار دادن یک دکمه سقف در 12 دقیقه باز و بسته می‌شود.نمای استادیوم دارای مواد ETFE اسـت، از جمله یک پوسته ETFE کـه توسط یک سیستم شبکه کابلی پشتیبانی می‌شود.

 

ویژگی های باورنکردنی ورزشگاه مرسدس بنز

ساخت سقف بـه 135000 فوت مربع بالش ETFE سه لایه، سیستم باد کردن هوا و 165000 فوت مربع فیلم تک لایه عمودی ETFE نیاز دارد. ETFE بـه دلیل دوام، زیبایی و پایداری برای سقف انتخاب شد.

ورزشگاه مرسدس بنز با جدیدترین تکنولوژی های دنیا (+عکس و بررسی)

بیشتر بخوانید: ورزشگاه سانتیاگو برنابئو جزو خفن ترین استادیوم های جهان «+ تاریخچه »

 

فیلم ETFE همچنین در برابر اشعه ماوراء بنفش شفاف اسـت و از ان در برابر تضعیف ساختاری یا تغییر رنگ در برابر قرار گرفتن در دسترس UV محافظت می‌کند. سطح فیلم از نظر طبیعت خنثی اسـت و بـه ان اجازه می دهد در برابر آلاینده هاي‌ موجود در هوا، گرد و غبار و مواد شیمیایی مقاومت کند.

 

فضای داخلی استادیوم مرسدس بنز دارای گزینه هاي‌ مختلف صندلی اسـت، از جمله 190 سوئیت لوکس و 7600 صندلی باشگاه. ظرفیت تا 83000 صندلی بر اساس نیاز قابل افزایش اسـت. این استادیوم همچنین دارای 24 بار و رستوران، یک سالن فناوری و یکبار 100 متری اسـت.

ورزشگاه مرسدس بنز با جدیدترین تکنولوژی های دنیا (+عکس و بررسی)

این استادیوم دارای پلتفرم‌هاي‌ رسانه دیجیتالی اسـت کـه شامل بزرگ‌ترین برد ویدیویی HD 360 درجه جهان اسـت کـه محتوای قابل برنامه‌ریزی هدفمند را در اختیار طرفداران قرار میدهد.برد هالو دارای یک صفحه نمایش LED با مساحت 64000 فوت مربع اسـت. این برد با ارتفاع 58 فوت و محیط 1075 فوت، عکسهای مکمل دوربین و محتوای دیجیتال را برای طرفداران فراهم می‌کند.

 

نمایشگرهای جذاب ورزشگاه مرسدس بنز

علاوه بر صفحه نمایش هاله، استادیوم دارای 12 نمایشگر LED دیگر اسـت کـه ویدئوی زنده و پخش مجدد را در مناطق باشگاهی و نمایشگرهای محیطی و همچنین تجهیزات کنترل بر انرژی و شیشه هاي‌ کم مصرف را ارائه می دهد.CAA ICON بـه عنوان مدیر پروژه در مرحله پیش از ساخت پروژه عمل کرد.

 

ورزشگاه مرسدس بنز چه کسی ساخته است ؟

این استادیوم توسط tvsDesign با همکاری HOK، Goode Van Slyke Architecture و Stanley Beaman & Sears طراحی شده اسـت، در حالی کـه Buro Happold خدمات مهندسی را ارائه می دهد.

ورزشگاه مرسدس بنز با جدیدترین تکنولوژی های دنیا (+عکس و بررسی)

سرمایه گذاری مشترک HHRM «JV» برای مدیریت ساخت استادیوم قراردادی منعقد شد. JV متشکل از Holder Construction Co.؛ Hunt Construction Group، H.J. Russell & Co. و C.D. Moody Construction Co. AECOM Hunt بـه عنوان مدیر ساخت و ساز در JV خدمت کرد.

 

این استادیوم دارای پلتفرم‌هاي‌ رسانه دیجیتالی اسـت کـه شامل بزرگ‌ترین برد ویدیویی HD 360 درجه جهان اسـت.
Canam Structures مسئول ارائه محصولات و خدمات از جمله کمک در طراحی، مدیریت BIM، جزئیات داخلی و مهندسی، ساخت و ساز، ساخت فولاد و نصب بود.

 

مشاور سایکس بـه عنوان مهندس سازه، در حالی کـه Kimley-Horn and Associates، Long Engineering و Skyline Eng بـه عنوان مهندس عمران برای توسعه پروژه خدمت کردند.خدمات مهندسی و محیط زیست لانگان مهندس ژئوتکنیک این پروژه بود.

ورزشگاه مرسدس بنز با جدیدترین تکنولوژی های دنیا (+عکس و بررسی)

HGOR خدمات طراحی را برای محوطه سازی، مسیرهای عابر پیاده و علامت گذاری ارائه کرد. Birdair مسئولیت سیستم سقف و نمای ورزشگاه را بر عهده دارد.WSP | Parsons Brinckerhoff خدمات ساختمانی، طراحی نور تخصصی و خدمات مشاوره پایداری را برای این پروژه ارائه می دهد.

 

نمایش هاله استادیوم توسط Daktronics طراحی شده اسـت. Heery مسئول ارائه خدمات نمایندگی مالک ساختمان اسـت. ریوز یانگ چندین خدمات عمرانی سنگین را برای این پروژه ارائه کرد.

 

پنل های خورشیدی جذاب ورزشگاه مرسدس بنز

جورجیا پاور نزدیک بـه 4000 پنل خورشیدی را برای توسعه این پروژه تامین کرد.در داخل استادیوم مرسدس بنز، طرفداران فوتبال با یکی از منحصر بـه فردترین تجربه ها در NFL مواجه می‌شوند. بخش مرکزی، برد ویدئویی 63800 فوت مربعی اسـت. این برد ویدیوی متوسط شـما نیست.

 

این هاله شکل اسـت ودر اطراف دهانه سقف جمع شونده قرار دارد. صفحه نمایش 360 درجه 58 فوت ارتفاع و 1100 فوت اطراف اسـت. دسترسی بـه هر منطقه اي در استادیوم مرسدس بنز بسیار آسان اسـت، زیرا هر سطح از استادیوم دارای یک میدان 360 درجه اسـت کـه در اطراف تأسیسات کشیده شده اسـت.

 

ورزشگاه مرسدس بنز با جدیدترین تکنولوژی های دنیا (+عکس و بررسی)

گنجایش ورزشگاه مرسدس بنز

استادیوم مرسدس بنز گنجایش 71000 صندلی برای بازی هاي‌ Falcons دارد و قابل ارتقا تا بیش از 80000 صندلی برای رویداد های ویژه اسـت. عرشه پایین زمین بازی را در بر میگیرد و عرشه هاي‌ صندلی اضافی در دو طرف زمین بازی قراردارند.

 

طرفداران نه تنها میتوانند در زمین مسابقه یا تابلوی امتیاز تماشا کنند، بلکه میتوانند افق آتلانتا را از طریق پنجره‌ها بـه شهر ببینند. این پنجره از کف تا سقف کـه در انتهای شرقی استادیوم قرار دارد، اجازه ورود نور طبیعی بـه استادیوم و چشم‌اندازهای مرکز شهر را میدهد.

 

استادیوم مرسدس بنز دارای امکانات رفاهی متعددی اسـت. این استادیوم دارای 7500 صندلی باشگاه، 180 سوئیت مجلل و باشگاه ها و سالن هاي‌ متعدد از جمله Champion Lounge در پشت نیمکت فالکون اسـت. کلوب 100 یارد، یک منطقه اجتماعات و اجتماعات مضمون بـه طول زمین فوتبال با امتیازات، بارها و باغ ماء شعیر، برای همه ی طرفداران باز اسـت. این استادیوم دارای بیش از 600 منطقه امتیازی با ارزانترین قیمت هاي‌ امتیازی در هر ورزش حرفه اي اسـت.

 

این استادیوم دارای گزینه‌هاي‌ منحصربه‌فرد برای غذا خوردن اسـت، از جمله خانه آشپزی Molly B’s Cookhouse، خانه‌اي بـه سبک جنوبی. علاوه بر تخته ویدیویی هاله، یک تخته ویدیویی سه بعدی با ستون بزرگ 100 فوتی و چندین تخته روبان LED برای ارائه نکات برجسته و آمار بازی وجوددارد.

ورزشگاه مرسدس بنز با جدیدترین تکنولوژی های دنیا (+عکس و بررسی)

ساخت استادیوم 1.5 میلیارد دلاری مرسدس بنز در آوریل 204 آغاز شد. فالکونز با سازمان مرکز کنگره جهانی جورجیا «GWCCA» برای ساخت این استادیوم همکاری کرد. GWCCA مالک ورزشگاه اسـت و شاهین ها استادیوم را اداره می کنند.

 

در 17 سپتامبر 2017 آتلانتا فالکونز نخستین بازی خودرا در ورزشگاه مرسدس بنز مقابل گرین بی پکرز انجام داد. این استادیوم نه تنها خانه فالکونز اسـت، بلکه خانه MLS Atlanta United FC و بازی پلی آف فوتبال کالج Chick-fil-A Bowl اسـت. همچنین میزبان تعداد زیادی از رویداد های برجسته از جمله بازی کالج فوتبال پلی آف 2018 و Super Bowl LIII درسال 2019 اسـت.

ورزشگاه مرسدس بنز با جدیدترین تکنولوژی های دنیا (+عکس و بررسی)

این استادیوم رتبه پلاتین LEED را از شورای ساختمان سبز ایالات متحده دریافت کرد. این استادیوم دارای تعدادی ویژگی پایدار اسـت، از جمله وسایل آب با راندمان بالا کـه مصرف آب بهداشتی را تا 40 درصد کاهش می دهد.

 

نور ال اي دی انرژی و هزینه هاي‌ نگه‌داری ورزشگاه را کاهش می دهد. علاوه بر این، اتصالات نور بـه عنوان دستگاه هاي‌ راه یاب و LED هاي‌ تغییر رنگ برای روشنایی نمای استادیوم استفاده می‌شود.

 

دلیل محبوبیت ورزشگاه مرسدس بنز

بازدیدکنندگان اخیر از تور با راهنما استادیوم ابراز خوشحالی میکنند و میگویند کـه این بازدید واقعاً عمیق بـه ساختمان، از جمله نمایی از جایگاه‌ها از زمین، می دهد. برخی دیگر می گویند کـه استادیوم بی عیب و نقص طراحی شده و مکانی عالی برای تماشای بازی اسـت. با این حال، مسافران بـه بازدیدکنندگان آینده هشدار میدهند کـه پارکینگ کم و گران اسـت.

ورزشگاه مرسدس بنز با جدیدترین تکنولوژی های دنیا (+عکس و بررسی)

قیمت بلیط ورزشگاه مرسدس بنز

بازی هاي‌ آتلانتا یونایتد و آتلانتا فالکونز بـه صورت فصلی برگزار میشود. زمان بازی و قیمت بلیط متفاوت اسـت. بیشتر روزها تورها در تمام طول سال اجرا میشوند. هزینه بلیط تور برای هر نفر 25 دلار اسـت و می‌توان ان را بـه صورت آنلاین خریداری کرد. برای دریافت نرخ تخفیف برای سالمندان، سربازان و کودکان 3 تا 12 سال، باید در روز تور خود بلیط را از گیشه خریداری کنید.

 

بیشتر بخوانید: ورزشگاه آنفیلد خوش ساخت و مدرن اروپایی «+ تاریخچه»

ورزشگاه مرسدس بنز با جدیدترین تکنولوژی های دنیا (+عکس و بررسی)

ورزشگاه مرسدس بنز با جدیدترین تکنولوژی های دنیا (+عکس و بررسی)

ورزشگاه مرسدس بنز با جدیدترین تکنولوژی های دنیا (+عکس و بررسی)

ورزشگاه مرسدس بنز با جدیدترین تکنولوژی های دنیا (+عکس و بررسی)

این استادیوم در مرکز شهر آتلانتا، پایین خیابان مرکز CNN واقع شده اسـت. یکی از ساده‌ترین و ارزانترین راه ها برای رسیدن بـه استادیوم استفاده از MARTA اسـت. خط آبی یا سبز را بـه ایستگاه مرکزی GWCC/CNN یا ایستگاه حمل‌ونقل شهر واین بروید. با این وجود ارزان‌تر، میتوانید با دوچرخه بـه استادیوم بروید، کـه در روزهای بازی خدمات نوکر دوچرخه ارائه می دهد و همچنین صدها قفسه دوچرخه در محل دارد. اگر رانندگی را انتخاب کنید، چند سکوی پارکینگ با هزینه دراین منطقه پیدا خواهید کرد. برای اطلاعات بیشتر بـه سایت ورزشگاه مراجعه کنید.

 

https://travel.usnews.com

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *