راهنمای بازی پاسور توت + ترفند و قوانین لازم tute

راهنمای بازی پاسور توت + ترفند و قوانین لازم tute

tute توت نام یک بازی کارتی و ورق اسـت این بازی ترفند و قوانین جذابی دارد کـه در دورهمی ها بسیار محبوبیت پیدا کرده در ادامه با راهنمای بازی پاسور توت + ترفند و قوانین لازم tute سایت برترین بت را دنبال کنید. 

 

اموزش بازی کارتی توت 

توت «Tute» یک بازی سبک تریک اسـت کـه اغلب با چهار بازیکن در شراکت ثابت انجام میشود. این بازی کـه در ایتالیا با عنوان توتی «Tutti» «بـه معنای همه ی» بازی میشد، بـه اسپانیا گسترش یافت.

راهنمای بازی پاسور توت + ترفند و قوانین لازم tute

در این جا بود کـه بـه یکی از محبوب‌ترین بازی‌هاي‌ این کشور تبدیل شد. در توت، تنها آس‌ها، ۳ها و کارت‌هاي‌ عکس‌دار اهمیت دارند. هیچ یک از کارت‌هاي‌ پایینتر دارای ارزش امتیازی نیستند.

 

هدف توت کسب بیشترین تعداد امتیاز توسط کارت‌هاي‌ گرفته شده در تریک‌ها اسـت. بازیکنان همچنین می توانند با نگه داشتن ترکیبات بی بی – شاه، و با دریافت آخرین تریک امتیاز کسب کنند.

 

شمارش کارت ها در بازی توت

توت با دک ۴۰ کارته اسپانیایی بازی می شود. برای تشکیل چنین دسته‌اي از یک بسته استاندارد ۵۲ کارتی با حذف ۸ها، ۹ها و ۱۰ها استفاده میشود. با اینکار برای شـما یک دک ۴۰ کارتی با آس، کارت‌هاي‌ عکس‌دار و ۷ تا ۲ در هر یک از چهار خال باقی می ماند.

راهنمای بازی پاسور توت + ترفند و قوانین لازم tute

در دک اسپانیایی، کارت‌هاي‌ عکس‌دار شاه، شوالیه و سرباز هستند. این کارت‌ها از نظر عملکردی معادل شاه ؛ بی بی و سرباز دک انگلیسی رفتار میکنند. همچنین ممکن اسـت داشتن ابزاری مانند کاغذ و قلم برای محسابه امتیازات برای شـما مفید باشد.

 

تیم‌ها رابا هر روشی کـه ترجیح میدهید، تعیین کنید؛ اینکار را بـه روشی تصادفی، یا از طریق توافق متقابل انجام دهید. بازیکنان باید رو بـه روی شریک خود بنشینند، بـه طوری کـه با ادامه نوبت بازی در اطراف میز، بازیکنان تیم‌ها نیز بـه صورت متناوب تغییر کنند.

راهنمای بازی پاسور توت + ترفند و قوانین لازم tute

کارت‌ها را بر زده و ده کارت بـه هر بازیکن بدهید. این منجر بـه توزیع کل دک خواهد شد. آخرین کارت داده شده «کـه متعلق بـه دیلر اسـت» را نشان دهید. خال این کارت تبدیل بـه خال حکم برای دست می شود. دیلر معمولاً بعد از این‌که همه ی از خال حکم آگاه شدند، این کارت را بـه دست خود اضافه میکند.

 

بیشتر بخوانید:‌ آموزش بازی کارتی «پاسور» پانتون + ترفند و قوانین لازم

 

خال های مهم در بازی توت

در توت، کارت‌ها بـه ترتیب معمول خود، و با حضور آس‌ها در بالا، رتبه بندی میشوند. تنها یک استثنا دراین روند وجوددارد؛ ۳ درست در پایین آس در رتبه بندی قرار می گیرد. رتبه بندی کامل کارت‌ها بـه این صورت اسـت: «بالا» آس، ۳؛ شاه، بی بی، سرباز، ۷؛ ۶؛ ۵؛ ۴؛ ۲ «کم» اسـت.

 

تمام کارت‌هاي‌ عکس‌دار، آس و ۳ها دارای یک مقدار مشخص امتیازی هستند.  آس‌ها یازده امتیاز، ۳ها ده امتیاز، شاه‌ها چهار امتیاز، بی بی‌ها سه و سربازها دو امتیاز ارزش دارند. کارت‌هاي‌ اعداد غیر از ۳ از نظر امتیازی ارزشی ندارند.

راهنمای بازی پاسور توت + ترفند و قوانین لازم tute

روش برد بازی کارتی توت

توت در خلاف جهت عقربه‌هاي‌ ساعت انجام میشود؛ بنابر این بازیکن سمت راست دیلر هدایت‌گر نخستین تریک خواهد بود. در ادامه چرخش بـه سمت راست، هر بازیکن بـه نوبه خود یک کارت را در تریک بازی میکند.

 

درصورت امکان، بازیکنان همیشه باید از این کارت هدایت شده پیروی کنند. علاوه بر این اگر بتوانند باید بازی را رهبری کنند. این بدان معناست کـه اگر بازیکن بتواند از این روند پیروی کند، باید ان را انجام دهد؛ اما اگر نمی تواند از خال بازی شده پیروی کند ولی می تواند حکم بازی کند.

 

باید اینکار را انجام دهد «ودر صورت امکان تریک را برنده شود». تنها در صورتی کـه بازیکنی کارتی از خال بازی شده یا خال حکم نداشته باشد، میتواند کارتی از دو خال دیگر را بازی کند.

 

بعد از این‌که هر چهار بازیکن یک کارت را بازی کردند، بازیکنی کـه بالاترین حکم یا بالاترین کارت از خال هدایت شده را بازی کرده باشد برنده تریک خواهد شد. این بازیکن هر چهار کارت را جمع کرده و ان‌ها را دربخش انباشت تریک‌هاي‌ برنده شده در مقابل خود قرار میدهد. اینبخش بازا «Baza» نامیده می شود «هر بازیکن بازا رابا شریک خود بـه اشتراک می گذارد». هر بازیکنی کـه نخستین تریک را ببرد، هدایت‌گر تریک دوم خواهد بود.

راهنمای بازی پاسور توت + ترفند و قوانین لازم tute

روش برد در بازی کارتی توت

پس از این‌که بازیکنی دریک تریک برنده شد و پیش از شروع تریک بعدی، می تواند برای هر مریجی «marriage» کـه در دست دارد اعلامی را ارائه دهد. دو اعلام ممکن عبارتند از لاس کوارنتا «las cuarenta -۴۰» برای نگه داشتن شاه و بی بی حکم، و لاس بنته «las veinte -۲۰» برای نگه داشتن شاه و بی بی هر خال دیگر.

 

هنگام اعلام، بازیکن باید دو کارت خودرا آشکار کند. اگر بازیکنی چندین ترکیب این چنینی داشته باشد میتواند ان‌ها را یکی یکی اعلام کند.

 

اگر بازیکنی لاس کوارنتا داشته باشد، باید ان را اول اعلام کند. پس از اعلام لاس بنته، لاس کوارنتا دیگر نمیتواند اعلام شود. البته، پس از اعلام لاس بنته، اگر بازیکن مریج‌هاي‌ دیگری از همین مورد را داشته باشد، همان‌ گونه میتواند ان‌ها را در تریک‌هاي‌ بعدی اعلام کند.

 

نگه داشتن هر چهار شاه ترکیب خاصی بـه نام توت را تشکیل می دهد. اگر بازیکنی توت داشته باشد، میتواند پس از برنده شدن دریک تریک، ان را اعلام کند. انجام چنین اعلامی منجر بـه برد فوری دست توسط بازیکنی کـه شاه‌ها را در اختیار دارد،؛ خواهد شد.

راهنمای بازی پاسور توت + ترفند و قوانین لازم tute

پس از انجام هر ده تریک، هر تیم بـه بازا خود نگاه می کند. در ادامه ارزش امتیاز کارت‌هایي را کـه در تریک‌ها جمع‌آوری کرده اسـت، بررسی می کند. وی این شماره را بـه اعداد زیر اضافه میکند:

 

۴۰ امتیاز برای لاس کوارنتا

۲۰ امتیاز برای بنته

۱۰ امتیاز برای دریافت آخرین تریک

راهنمای بازی پاسور توت + ترفند و قوانین لازم tute

وزود به سایت معتبر بازی کارتی 

طبق بررسی هایي کـه داشتیم بهترین سایت بازی کارتی و پاسور را برای شـما در لینک سبز رنگ پایین صفحه کلیک فرمایید شـما دراین سایت می‌توانید بسیار خوب سود کنید پس همین همین حالا کلیک کنید . 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *