۱۰ روش برای کم کردن اعتیاد به موبایل و تلفن های همراه در روز

۱۰ روش برای کم کردن اعتیاد به موبایل و تلفن های همراه در روز

همانطور کـه می‌دانید تقریبا تمامی افراد دنیا یک گوشی و تلفن همراه دارند در ادامه با ۱۰ روش برای کم کردن اعتیاد بـه موبایل و تلفن هاي‌ همراه در روز سایت برترین بت را دنبال کنید. 

 

چگونه اعتیاد به موبایل را کم کنیم ؟‌

آیا نگران استفاده از تلفن یا اینترنت خود هستید؟ این نکات می تواند بـه شـما کمک کند تا این عادت را رها کنید و زندگی خودرا چه آنلاین و چه در خارج از منزل متعادل کنید.زن جوان در حالت خمیده در رخت خواب، تسلی دهنده روی او، سرش را بـه سمت بالا و بـه پهلو گرفته تا تلفن همراهش را چک کند.

۱۰ روش برای کم کردن اعتیاد به موبایل و تلفن های همراه در روز

در حالی کـه یک گوشی هوشمند، تبلت یا رایانه می تواند ابزار بسیار سازنده اي باشد، استفاده اجباری از این دستگاه ها می تواند در کار، مدرسه و روابط تداخل ایجاد کند.

 

وقتی بیشتر از تعامل با افراد واقعی در رسانه‌هاي‌ اجتماعی یا بازی‌ها وقت میگذارید، یا نمی توانید خودرا از چک کردن مکرر متن‌ها، ایمیل‌ها یا برنامه‌ها منع کنید – حتی اگر پیامد های منفی در زندگیتان داشته باشد – ممکن اسـت زمان ان فرا رسیده باشد. برای محاسبه مجدد استفاده از فناوری شـما

 

اعتیاد بـه گوشی‌هاي‌ هوشمند، کـه گاهی اوقات بـه‌عنوان «نوموفوبیا» «ترس از بدون تلفن همراه» شناخته می شود، اغلب ناشی از مشکل استفاده بیش از حد از اینترنت یا اختلال اعتیاد بـه اینترنت اسـت. از این گذشته، بـه ندرت خود گوشی یا تبلت اسـت کـه اجبار را ایجاد میکند، بلکه بازی ها، برنامه ها و دنیای آنلاینی اسـت کـه ما را بـه ان متصل می‌کند.

 

روابط مجازی اعتیاد بـه شبکه‌هاي‌ اجتماعی، برنامه‌هاي‌ دوستیابی، پیام‌رسانی و پیام‌رسانی می تواند تا جایی گسترش یابد کـه دوستان مجازی و آنلاین از روابط واقعی مهم‌تر شوند. همه ی ما زوج‌هایي را دیده‌ایم کـه دریک رستوران کنار هم نشسته‌اند و یک دیگر را نادیده می گیرند ودر عوض با گوشی‌هاي‌ هوشمند خود درگیر میشوند.

 

در حالی کـه اینترنت می تواند مکانی عالی برای ملاقات با افراد جدید، ارتباط مجدد با دوستان قدیمی یا حتی شروع روابط عاشقانه باشد، روابط آنلاین جای گزین سالمی برای تعاملات واقعی نیستند. دوستی هاي‌ آنلاین می توانند جذاب باشندو

۱۰ روش برای کم کردن اعتیاد به موبایل و تلفن های همراه در روز

زیرا تمایل دارند در حباب وجود داشته باشند، بدون این کـه در معرض خواسته ها یا استرس هاي‌ مشابه روابط آشفته ودر دنیای واقعی باشند. استفاده اجباری از برنامه هاي‌ دوستیابی می تواند تمرکز شـما را بـه پیوندهای کوتاه مدت بـه جای ایجاد روابط بلندمدت تغییر دهد.

 

اضافه بار اطلاعات وب گردی اجباری، تماشای فیلم، بازی کردن، یا بررسی فیدهای خبری می تواند منجر بـه کاهش بهره وری در محل کار یا مدرسه شود و شـما را برای ساعت ها منزوی کند.

 

استفاده اجباری از اینترنت و اپلیکیشن‌هاي‌ گوشی‌هاي‌ هوشمند می تواند باعث شود کـه سایر جنبه‌هاي‌ زندگی خود، از روابط واقعی گرفته تا سرگرمی‌ها و فعالیت‌هاي‌ اجتماعی را نادیده بگیرید.

 

اعتیاد بـه سکس سایبری استفاده اجباری از پورنوگرافی اینترنتی، ارسال پیامک، مبادله لخت، یا خدمات پیام رسانی بزرگسالان می تواند بر روابط صمیمانه زندگی واقعی و سلامت عاطفی کلی شـما تأثیر منفی بگذارد.

 

در حالی کـه اعتیادهای پورنوگرافی آنلاین و سکس سایبری انواعی از اعتیاد جنسی هستند، اینترنت ان را در معرض تر، نسبتاً ناشناس و بسیار آسان می‌کند. صرف ساعت ها درگیر شدن در خیالات غیرممکن در زندگی واقعی آسان اسـت

 

. استفاده بیش از حد از برنامه‌هاي‌ دوستیابی کـه رابطه جنسی گاه بـه گاه را تسهیل میکنند، میتواند ایجاد روابط صمیمی طولانی‌مدت را دشوارتر کند یا بـه یک رابطه موجود آسیب برساند.

 

۱۰ روش برای کم کردن اعتیاد به موبایل و تلفن های همراه در روز

اجبارهای آنلاین، مانند بازی، قمار، معاملات سهام، خرید آنلاین، یا مناقصه در سایت‌هاي‌ حراجی مانند eBay اغلب میتوانند منجر بـه مشکلات مالی و شغلی شوند. در حالی کـه اعتیاد بـه قمار برای سالها یک مشکل کاملاً مستند بوده اسـت.

۱۰ روش برای کم کردن اعتیاد به موبایل و تلفن های همراه در روز

در معرض بودن قمار اینترنتی، قمار را بسیار قابل معرض‌تر کرده اسـت. تجارت اجباری سهام یا خرید آنلاین می تواند بـه همان اندازه از نظر مالی و اجتماعی مضر باشد. معتادان eBay ممکن اسـت در ساعات عجیبی از خواب بیدار شوند.

 

تا آخرین دقایق باقی مانده از حراج آنلاین باشند. شـما ممکن اسـت چیزهایی را بخرید کـه بـه انها نیاز ندارید و توانایی خرید انها را ندارید، فقط برای تجربه هیجان در ارائه پیشنهاد برنده.

 

در حالی کـه می توانید با لپ‌تاپ یا رایانه رومیزی مشکلات نظارت ضربه را تجربه کنید، اندازه و اسانی تلفن‌هاي‌ هوشمند و تبلت‌ها بـه این معنی اسـت کـه ما می توانیم انها را تقریبا بـه هر جایی ببریم و هر زمان کـه بخواهیم از اجبار خود راضی باشیم.

 

در واقع، تعداد زیادی از ما بـه ندرت بیش از پنج فوت از گوشی هاي‌ هوشمند خود فاصله داریم. مانند استفاده از مواد مخدر و الکل، انها می توانند باعث ترشح دوپامین در مغز شوند و خلق و خوی شـما را تغییر دهند. همچنین می توانید بـه سرعت تحمل خودرا افزایش دهید تا زمان بیشتری در مقابل این صفحه‌ها صرف شود تا پاداش لذت‌بخش یکسانی بدست آید.

 

گوشی هوشمند در شرط بندی

استفاده زیاد از گوشی هوشمند اغلب می تواند نشانه سایر مشکلات زمینه اي مانند استرس، اضطراب، افسردگی یا تنهایی باشد. در عین حال می تواند این مشکلات را تشدید کند.

۱۰ روش برای کم کردن اعتیاد به موبایل و تلفن های همراه در روز

برای مثال، اگر از گوشی هوشمند خود بـه عنوان یک «پتوی امنیتی» برای تسکین احساس اضطراب، تنهایی یا نابهنجاری در موقعیت‌هاي‌ اجتماعی استفاده می کنید، تنها در دور شدن بیشتر از افراد اطرافتان موفق خواهید بود. خیره شدن بـه تلفن، از تعاملات رو در رو کـه می تواند بـه ارتباط معنادار شـما با دیگران کمک کند، اضطراب را کاهش دهد و خلق و خوی شـما را تقویت کند، از بین می‌برد. من نه

 

افزایش تنهایی و افسردگی. اگر چه ممکن اسـت بـه نظر برسد کـه از دست دادن خود در فضای مجازی بـه طور موقت احساساتی مانند تنهایی، افسردگی و کسالت را تبخیر می‌کند، اما در واقع می تواند احساس بدتری را در شـما ایجاد کند.

 

یک مطالعه درسال 2014 ارتباط بین استفاده زیاد از رسانه هاي‌ اجتماعی و افسردگی و اضطراب را نشان داد. کاربران، بـه ویژه نوجوانان، تمایل دارند خودرا بـه طور نامطلوب با همسالان خود در رسانه هاي‌ اجتماعی مقایسه کنند و احساس تنهایی و افسردگی را ترویج کنند.

 

اعتیاد بع گوشی استرس زا است

افزایش استرس. استفاده از تلفن هوشمند برای محل کار اغلب بـه این معنی اسـت کـه کار وارد خانه و زندگی شخصی شـما می شود. شـما این فشار را احساس می کنید کـه همیشه سرحال باشید، هرگز از کار خارج نشوید. این نیاز بـه بررسی مداوم و پاسخ دادن بـه ایمیل می تواند بـه سطوح بالاتر استرس و حتی فرسودگی شغلی کمک کند.

 

تشدید اختلالات کمبود توجه. جریان مداوم پیام‌ها و اطلاعات از یک گوشی هوشمند میتواند مغز را تحت تأثیر قرار دهد و تمرکز توجه را بر روی یک چیز بیش از چند دقیقه بدون احساس اجبار برای رفتن بـه چیز دیگری غیرممکن کند.

 

کاهش توانایی شـما برای تمرکز و تفکر عمیق یا خلاقانه. وزوز مداوم، پینگ یا بوق تلفن هوشمند شـما می تواند حواس شـما را از کارهای مهم منحرف کند، کارتان را کند کند و لحظات آرامی را کـه برای خلاقیت و حل مسئله بسیار مهم هستند، قطع کند. بـه جای این کـه همیشه با افکار خود تنها باشیم، اکنون همیشه آنلاین و متصل هستیم.

 

خواب شـما را مختل می‌کند. استفاده بیش از حد از گوشی هوشمند می تواند خواب شـما را مختل کند، کـه می تواند تأثیر جدی بر سلامت روان شـما داشته باشد. این می تواند بر حافظه شـما تأثیر بگذارد، بر توانایی شـما در تفکر واضح تأثیر بگذارد و مهارت هاي‌ شناختی و یادگیری شـما را کاهش دهد.

 

علائم و نشانه های اعتیاد به گوشی های هوشمند

زمان مشخصی برای تلفن شـما صرف نشده اسـت، تعداد دفعاتی کـه برای بـه‌روزرسانی بررسی می کنید، یا تعداد پیام‌هایي کـه ارسال یا دریافت میکنید کـه نشان ‌دهنده یک مشکل اعتیاد یا استفاده بیش از حد اسـت، وجود ندارد.

۱۰ روش برای کم کردن اعتیاد به موبایل و تلفن های همراه در روز

صرف زمان زیاد متصل بـه تلفن تنها زمانی مشکل ساز می شود کـه زمان زیادی را جذب کند و باعث شود از روابط رو در رو، کار، مدرسه، سرگرمی ها یا سایر موارد مهم زندگی خود غافل شوید. اگر متوجه شدید کـه هنگام صرف ناهار دوستان خودرا نادیده میگیرید.

 

تا بـه‌روزرسانی‌هاي‌ فیس‌بوک را بخوانید یا بـه‌طور اجباری گوشی خودرا در حین رانندگی یا در حین سخنرانی‌هاي‌ مدرسه چک میکنید، زمان ان رسیده اسـت کـه استفاده از تلفن هوشمند خودرا دوباره محاسبه کنید و تعادل سالم‌تری در زندگی خود ایجاد کنید.

 

مشکل در انجام وظایف در محل کار یا خانه. آیا بـه دلیل این کـه مشغول چت آنلاین، ارسال پیامک یا انجام بازی هاي‌ ویدیویی بوده اید، لباس هاي‌ شسته شده و غذای کمی را در خانه برای شام پیدا می کنید؟ شاید بـه دلیل این کـه نمی توانید کار خودرا بـه موقع انجام دهید، بیشتر اوقات دیر کار می کنید.

 

انزوا از خانواده و دوستان. آیا زندگی اجتماعی شـما بـه دلیل تمام زمانی کـه با تلفن یا دستگاه دیگر خود می گذرانید رنج میبرد؟ اگر دریک جلسه یا چت با دوستان خود هستید،

 

آیا بـه دلیل چک کردن تلفن خود اطلاعاتی را کـه گفته می شود از دست می‌دهید؟ آیا دوستان و خانواده درباره میزان زمانی کـه با تلفن خود می گذرانید ابراز نگرانی کرده اند؟ آیا احساس می کنید هیچ‌کس در زندگی «واقعی» شـما – حتی همسرتان – شـما را مانند دوستان آنلاینتان درک نمیکند؟

۱۰ روش برای کم کردن اعتیاد به موبایل و تلفن های همراه در روز

مخفی کردن استفاده از گوشی هوشمند آیا برای استفاده از تلفن خود مخفیانه بـه یک مکان ساکت میروید؟ آیا استفاده از گوشی هوشمند خودرا پنهان می کنید یا بـه رئیس و خانواده خود در مورد میزان زمانی کـه آنلاین می گذرانید دروغ میگویید؟ اگر زمان آنلاین شـما قطع شود، خشمگین یا بداخلاق میشوید؟

 

نکات خودیاری برای اعتیاد به گوشی های هوشمند

عدادی از مراحل وجوددارد کـه می توانید برای بازرسی استفاده از تلفن هوشمند و اینترنت خود انجام دهید. در حالی کـه می توانید تعداد زیادی از این اقدامات را خودتان شروع کنید، اعتیاد بـه تنهایی بـه سختی میتوان ان را ترک کرد، بـه خصوص وقتی کـه وسوسه همیشه در معرض باشد. بازگشت بـه الگوهای قدیمی استفاده می تواند بسیار آسان باشد. بـه دنبال حمایت خارجی باشید، چه از طرف خانواده، دوستان یا یک درمانگر حرفه اي باشد.

 

برای کمک بـه شناسایی مناطق مشکل دار خود، گزارشی از زمان و میزان استفاده از تلفن هوشمند خود برای فعالیت هاي‌ غیر کاری یا غیر ضروری نگه دارید. برنامه‌هاي‌ خاصی وجود دارند کـه میتوانند دراین مورد کمک کنند.

 

و شـما را قادر می‌سازند زمانی را کـه در تلفن خود می‌گذرانید ردیابی کنید. آیا ساعاتی از روز وجوددارد کـه بیشتر از تلفن خود استفاده کنید؟ آیا کارهای دیگری وجوددارد کـه می توانید بـه جای ان انجام دهید؟ هرچه بیشتر استفاده از گوشی هوشمند خودرا درک کنید، نظارت عادات خود و بـه دست گرفتن بازرسی مجدد زمانتان آسان تر خواهد بود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *